تبلیغات
مطالب اینترنتی - رفع گرفتگی بینی نوزاد
 
مطالب اینترنتی
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
شنبه 30 بهمن 1395 :: نویسنده : نویسندهمفیدستان:

چگونه گرفتگی بینی کودک تازه متولد شده را تمیز کنیم؟

baby

نوزادان بسیار به مسائلی از قبیل گرفتگی بینی حساس هستند و باید هرچه سریعتر از اینگونه مشکلات خلاص شوند اما راهکار چیست؟

به گزارش آلامتو و به نقل از دکتر کرمانی؛ دیدن اینکه نوزاد تازه متولد شده تان از گرفتگی بینی رنج می کشد، سخت است اما نه به آن اندازه که برای خود کودک آزاردهنده است. حقیقت این است که کودکان زود به زود دچار گرفتگی بینی می شوند. شاید شما بخواهید بینی فسقلی و بامزه اش را تمیز کنید اما ندانید چطور باید این کار را انجام دهید. بهترین روش تمیز کردن بینی کودک چیست؟ درست است که اجازه دهیم گرفتگی بینی اش، خود به خود خوب شود؟ اگر می خواهید جواب این سوالات را بگیرید، ادامه مقاله را مطالعه کنید.

۱٫ مکانیزم طبیعی عطسه در آقایان

حتما متوجه شده اید که کودکان زیاد عطسه می کنند. عطسه تنها یکی از راه های طبیعی است که کودکتان به کمک آن مسیر بینی اش را تمیز می کند. مسیر بینی کودکان کوچک است و ممکن است با گرد و غبار، پرز و یا هر چیزی که در هوا شناور است بگیرد. برای بیرون راندن این موارد از بدن، کودکان زیاد سرفه می کنند. باید این را به خاطر داشته باشید که نوزادان بیشتر از دهان تنفس می کنند و نمی توانند به سادگی بین تنفس از راه دهان و بینی تغییر ایجاد کنند. تنها در صورتی که دیگر نشانه های بیماری را در کودک دیدید باید نگران گرفتگی بینی او شوید.

۲٫ دلیل گرفتگی بینی

برخی محرک های بینی وجود دارد که باعث گرفتگی مسیر تنفسی نوزاد از این قسمت می شوند. محرک های گرفتگی بینی معمولا شامل فاکتورهای محیطی می شوند. مانند این موارد:

 • دود، دود سیگار، دود حاصل از عودهای خوشبو کننده و غیره
 • گرد و غبار
 • خز حاصل از حیوانات خانگی یا اسباب بازی ها
 • عطرها
 • اسپری های مو
 • امولوسیون یا رنگ
 • بخار بنزین
 • اسپری های آئروسل و غیره

۳٫ درمان گرفتگی بینی در نوزادان

به عنوان یک مادر دوست دارید به کودکتان کمک کنید تا احساس بهتری داشته باشد و ساده تر نفس بکشد. اما پزشکان بر این عقیده هستند که شما در واقع بینی کوچک نوزاد خود را با محلول آب نمک یا دیگر موارد، بیشتر تحریک می کنید و باعث آسیب رسیدن به آن می شوید. این کار را باید با احتیاط انجام دهید تا همچنان بتوانید مسیر بینی اش را تمیز کرده و به راحت نفس کشیدنش کمک کنید.

۴٫ قطره های محلول نمک؛ بدون نیاز به نسخه

قطره های بینی محلول نمک مطمئنا به از بین رفتن بلغم در بینی نوزاد کمک می کنند. وقتی از این قطره استفاده می کنید باعث جدا شدن مواد درون بینی کودک می شود و نوزاد عطسه خواهد کرد. بنابراین چیزی که باعث گرفتگی بینی شده با فشار هوا از آن خارج می شود. با کمک یک هواکش بینی، قادر خواهید بود چیزهای چسبنده ای که باعث انسداد در بینی نوزاد شده را بیرون بکشید. این را همیشه به خاطر بسپارید که برای تمیز کردن مسیر بینی کودک باید با نرمی این کار را بکنید. بیش از حد فشار آوردن ممکن است به جای کمک باعث بدتر شدن گرفتگی بینی نوزاد شود.

۵٫ استفاده از دستگاه بخور

فکر خوبی است که در خانه یک دستگاه بخور استفاده کنید. دستگاه بخور باعث مرطوب شدن هوای خانه می شود، بنابراین نوزادتان قادر خواهد بود ساده تر نفس بکشد.

۶٫ سر نوزاد را بالا نگه دارید

شاید لازم باشد سر کودک خود را هنگام خوابیدن کمی بالا نگه دارید. از بالش استفاده نکنید. می توانید از یک کوسن زیر تشک یا زیر سرش استفاده کنید. استفاده از بالش در برخی کودکان باعث بروز سندروم مرگ ناگهانی نوزاد شده است.

گرفتگی بینی برای نوزادان چیزی معمول است و کار زیادی برای پیشگیری از آن نمی توانید انجام دهید. معمولا کودکان خودشان می توانند با این مشکل کنار بیایند. شما نیز با نکاتی که گفته شد می توانید به کودک خود در بهتر نفس کشیدن کمک کنید.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

گرفتگی عضلات پا در خواب شب، گرفتگی، گرفتگی گوش، گرفتگی گرفتگی عضلات پا ورزشگرفتگی عضلات پا در خواب در بارداریگرفتگی عضلات پا در خواب درمان گرفتگی بینی درمانگرفتگیبینیدرمان گرفتگی بینی در خانه با استفاده از راه و روشی خانگی و طبیعی برای درمان سریع و گرفتگی عضلات پا در زمان حاملگیگرفتگی عضلات پا در زمان حاملگی گرفتگیكرامپ یا اسپاسم عضلات پا در زمان حاملگی، به دلیل و درمان گرفتگی عضلات به خواب عمیقی فرو رفته‌اید و ناگهان با احساس درد شدید در ران از خواب بیدار می‌شوید برای درمان گرفتگی عضلات چه کنیمدرمانگرفتگیعضلاتگرفتگی عضلات و گرفتگی عضلات کمر و گرفتگی عضلات پا و دلایل گرفتگی عضلات و درمان گرفتگی خواص درمانی چای بابونه خواص درمانی بابونه خاصیت بابونه چای بابونهدمنوش بابونهخواص چای بابونهخواص دمنوش به کودکان زیر ۶ سال آنتی هیستامین و شربت سرفه …مشروح اخباربه گفته متخصص کودکان استفاده از آنتی بیوتیک در درمان سرماخوردگی های ویروسی بی اثر است خون ریزی یا لکه بینی در دوران بارداری دانشنامه فرزندبارداریخون ریزی یا لکه بینی در زمان های مختلف بارداری معنای متفاوتی دارد گاهی بی ضرر و گاهی لکه بینی های نگران کننده و قاعدگیدر واقع کمی خونریزی قبل از قاعدگی نگران کننده نیست، اما لکه بینی مداوم ممکن است نشانه گیاهی موثر در رفع چین و چروک صورت، چین و چروک، رفع …گیاهی موثر در رفع چین و چروک صورت آکاایران گیاهان و داروهای بسیاری برای درمان چین و گرفتگی عضلات پا در خواب شب، گرفتگی، گرفتگی گوش، گرفتگی بینی گرفتگی عضلات پا ورزشگرفتگی عضلات پا در خواب در بارداریگرفتگی عضلات پا در خوابگرفتگی درمان گرفتگی بینی درمانگرفتگیبینی درمان گرفتگی بینی در خانه با استفاده از راه و روشی خانگی و طبیعی برای درمان سریع و فوری گرفتگی عضلات پا در زمان حاملگی گرفتگی عضلات پا در زمان حاملگی گرفتگیكرامپ یا اسپاسم عضلات پا در زمان حاملگی، به احتمال زیاد دلیل و درمان گرفتگی عضلات به خواب عمیقی فرو رفته‌اید و ناگهان با احساس درد شدید در ران از خواب بیدار می‌شوید؛ انگار برای درمان گرفتگی عضلات چه کنیم درمانگرفتگیعضلات گرفتگی عضلات و گرفتگی عضلات کمر و گرفتگی عضلات پا و دلایل گرفتگی عضلات و درمان گرفتگی عضلات خواص درمانی چای بابونه خواص درمانی بابونه خاصیت بابونه چای بابونهدمنوش بابونهخواص چای بابونهخواص دمنوش بابونه خون ریزی یا لکه بینی در دوران بارداری دانشنامه فرزند بارداری خون ریزی یا لکه بینی در زمان های مختلف بارداری معنای متفاوتی دارد گاهی بی ضرر و گاهی نیز می لکه بینی های نگران کننده و قاعدگی در واقع کمی خونریزی قبل از قاعدگی نگران کننده نیست، اما لکه بینی مداوم ممکن است نشانه یک گیاهی موثر در رفع چین و چروک صورت، چین و چروک، رفع چین و چروک گیاهی موثر در رفع چین و چروک صورت آکاایران گیاهان و داروهای بسیاری برای درمان چین و چروک رفع گرفتگی بینی رفع گرفتگی بینی آلرژی

مطلب رفع گرفتگی بینی نوزاد در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :رفع گرفتگی بینی نوزاد
http://mofidestan.ir/%d8%b1%d9%81%d8%b9-%da%af%d8%b1%d9%81%d8%aa%da%af%db%8c-%d8%a8%db%8c%d9%86%db%8c-%d9%86%d9%88%d8%b2%d8%a7%d8%af/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :